Już na początku przyszłego tygodnia mają zostać zakończone prace przy nowym skwerku, jaki powstaje na terenie pomiędzy dworcem PKS a nową halą targową. Swoje prace przy układaniu alejek zakończył już Zakład Dróg Miejskich. Teraz kolej na Zakład Zieleni Miejskiej.
Jak informował nieco ponad dwa tygodnie temu Łukasz Czech z ratusza, do końca kwetnia ma zostać zagospodarowany teren pomiędzy dworcem PKS a wiatą Miejskiej Hali Targowej. Jak sprawdziliśmy na miejscu, prace są w toku i zostaną zakończone lada dzień.
Obecnie zakończono już wytyczanie alejek i teraz zagospodarowaniem części "zielonej" zajmie się Zakład Zieleni Miejskiej, gdzie poinfmowano nas, że co prawda wyznaczonego terminu zakończenia prac nie ma, ale "chcemy zakończyć to jak najszybciej, w poniedziałek lub we wtorek".
Oprócz zagospodarowania tego terenu prezydent Mariusz Chrzanowski chce, aby stanął tam pomnik Zesłańców Sybiru, stając się symbolicznym miejscem z którego wyruszały wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię.
Czytaj także: Teren przy nowej Hali Targowej przestanie straszyć