Reklama

Nowy system opłat na parkingu szpitalnym. Kierowcy wskazują na utrudnienia [VIDEO]

10/02/2026 14:09

Nowy system opłat na parkingu szpitalnym w Łomży przyniósł pierwsze utrudnienia, na które zwracają uwagę kierowcy korzystający z parkingu. Dodatkowo okoliczni mieszkańcy skarżą się na brak miejsc do parkowania pod blokami.

Zgłosił się do nas jeden z czytelników, wskazując na problemy, które pojawiają się na parkingu szpitalnym w związku z uruchomieniem nowego systemu opłat. Z uwagi na problemy kierowców z uiszczeniem opłaty tworzą się korki przy wyjazdach.

- Tworzy się długa kolejka, a oczekujący kierowcy coraz bardziej się denerwują. Problem powtarza się regularnie i utrudnia zarówno pacjentom, jak i osobom odwiedzającym szybkie dostanie się na teren szpitala- napisał nasz czytelnik.

Skontaktowaliśmy się ze szpitalem, który wskazał, że mogą występować pojedyncze problemy, ale wynikają one między innymi ze złego zrozumienia regulaminu.

Reklama

- Wszędzie jest problem, jeżeli jedna osoba nie zapłaci i to się korkuje- powiedziała Jolanta Gryc, rzecznik prasowa szpitala w Łomży, przypominając, że gotówką, a także bezgotówkowo można zapłacić w kasie przy szpitalu natomiast przy bramkach wyjazdowych opłatę można uiścić kartą płatniczą i BLIK-iem.

Dodatkowo wskazała, że wczoraj i dziś przy bramkach pomaga pracownik firmy, która dostarczyła system płatności i w razie problemów ręcznie pomaga otwierać szlaban.

Nowy system opłat parkingowych martwi też mieszkańców okolicznego osiedla. Na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis, wskazujący, że w ostatnim czasie dużo samochodów przybyło na parkingu przy Kazańskiej 5.

Reklama

Zgodnie z nowym regulaminem szpitala pierwsze 15 minut parkowania jest bezpłatne, natomiast jedna godzina parkowania kosztuje 5 złotych, a opłata dobowa wynosi 50 złotych.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/02/2026 14:25
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości