Reklama

Nowy wicewojewoda podlaski. Tym razem to kobieta

22/11/2021 14:30

Bogusława Szczerbińska została drugim wicewojewodą podlaskim. Wcześniej była m.in. wicedyrektorem Gimnazjum Nr 1 w Sokółce.

W poniedziałek (22.11) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył akt powołania Bogusławie Szczerbińskiej. Została ona drugim wicewojewodą podlaskim. Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego. 

Jako II wicewojewoda podlaski Bogusława Szczerbińska będzie zajmowała się sprawami związanymi z gospodarką nieruchomościami oraz budowlano-geodezyjnymi będącymi w kompetencji wojewody.

Bogusława Szczerbińska pochodzi z Sokółki. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii. Ukończyła również studia podyplomowe i kursy dotyczące m.in. zarządzania oświatą, ewaluacji, pozyskiwania funduszy unijnych i mediacji. Dotychczas pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjnych Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Wcześniej była wicedyrektorem Gimnazjum Nr 1 w Sokółce, ekspertem w zakresie awansu zawodowego nauczycieli, ławnikiem, trenerem umiejętności społecznych i mediatorem.

Reklama

Poprzednim drugim wicewojewodą był Marcin Sekściński z Kolna. Zajmował to stanowisko przez prawie 2 lata do momentu, kiedy złożył rezygnację. Powodem było to, że Porozumienie, z ramienia którego pełnił tę funkcję, nie jest już członkiem Zjednoczonej Prawicy.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości