Reklama

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Łomży [VIDEO]

13/10/2015 12:29

Trzydniowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w województwie podlaskim rozpoczęły się dziś od uroczystości w II LO im. Marii Konopnickiej Łomży. Przybyli tu m. in. nauczyciele i pracownicy oświaty z terenu dawnego województwa łomżyńskiego i miasta Łomży, którym wręczono odznaczenia i nagrody.

Na dzisiejszą uroczystość zaproszono m. in. nauczycieli i pracowników oświaty z pięciu powiatów: kolneńskiego, zambrowskiego, wysokomazowieckiego, łomżyńskiego oraz miasta Łomża. Najwyższe odznaczenia i nagrody otrzymali dziś:

Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono panią Danutę Bieńczyk – nauczyciela Publicznego Gimnazjum w Piątnicy; Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczono panią Lidię Wdówkę – nauczyciela Publicznego Gimnazjum w Piątnicy; Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczono pana Grzegorza Józefa Przyjemskiego - nauczyciela Publicznego Gimnazjum w Piątnicy.

Ogółem w województwie podlaskim przyznane zostały 43 Złote Medale za Długoletnią Służbę, 33 SrebrneMedale za Długoletnią Służbę, 21 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę oraz 98 Medali Komisji Edukacji Narodowej. Honorowy tytuł Profesora Oświaty otrzymał w roku 2015 Edward Dec nauczyciel Zespołu Szkół Nr 2 w Suwałkach.

Reklama

W Łomży pięciu nauczycieli z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży otrzymało Brązową Odznakę „Za zasługi dla sportu", a jedna osoba Srebrną Odznakę „Za zasługi dla sportu". Dziewięciu nauczycieli odebrało nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty, a Prezydent Miasta Łomża wyróżnił 34 nauczycieli z łomżyńskich szkół i placówek. 

Minister Sportu i Turystyki przyznał sześciu nauczycielom Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży odznaki za „Zasługi dla Sportu", które wręczył Wojewoda Podlaski. Srebrną odznakę otrzymał Kazimierz Ostaszewski

Reklama

Brązowe odznaki otrzymali: Andrzej Drozdowski, Barbara Jałbrzykowska, Aneta Zadroga, Piotr Rogalski i Robert Bielicki.

Nagrody Podlaskiego Kuratora Oświaty otrzymali:

Halina Dąbrowska – dyrektor Gimnazjum nr 8 w Łomży, Ewa Urbańska – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Łomży Wojciech Roman Kowalik – dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji Bożena Gutowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Kupiskach Joanna Ciborowska – nauczyciel Gimnazjum w Miastkowie Iwona Mojkowska – dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 w Wysokiem Mazowieckim Mirosława Jankowska – nauczyciel III LO w Łomży Elżbieta Bieńkowska – dyrektor Przedszkola nr 6 w Zambrowie Tomasz Marek Chomicz – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Nagrody Prezydenta Łomży otrzymali:

Bagińska – Rogowska Bożena – Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 Bartnik Irena – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 5 Bielicka – Gronek Urszula – wychowawca z Bursy Szkolnej nr 3 Ciborowski Artur Witold – Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 Czarnocka Alicja – Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum nr 8 Czupryński Wiesław – nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 Drożyner Paweł Artur – Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 Dziekońska Bożena – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Haponik Konrad - Wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Karwowski Robert – nauczyciel z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 Kocoń Jacek – Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 Kocznur – Baranowska Wanda – nauczycielka z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 Konopka Kamil – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 7 Korytkowska Aneta – Wicedyrektor Bursy Szkolnej nr 1 Kowalewska Jolanta – Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 Kupiec Katarzyna – nauczycielka z Zespołu Szkół Specjalnych Łomotowski Sławomir – nauczyciel z II Liceum Ogólnokształcącego Łowicki Piotr – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących Łukianiuk Andrzej – nauczyciel z Publicznego Gimnazjum nr 2 Łysiak Maryla Stanisława – Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 9 Maliszewska – Bagińska Renata – Wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcącego Mariak Teresa – nauczycielka z Przedszkola Publicznego nr 15 Mieczkowska Jolanta – Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 4 Mikołajewska Maria – Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 Olbryś Bogumiła – nauczycielka z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 Pietrusewicz Małgorzata – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Pogorzelski Jacek – Dyrektor Bursy Szkolnej nr 1 Ramotowska Dorota- nauczycielka z Przedszkola Publicznego nr 8 Śliwowska Bożena – Dyrektor Liceum i Gimnazjum Katolickiego Tomaszewska Jadwiga – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 Tyborowska Katarzyna – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10 Ważna – Zwierzyńska Grażyna – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Wykowska Bożena – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Zaniewska Alicja – nauczycielka z Przedszkola Publicznego nr 14

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu młodzieży II LO w Łomży oraz życzenia składane przez zaproszonych gości. W imieniu odznaczonych i nagrodzonych głos zabrała Maria Kryszajtys – nauczyciel języka polskiego w II LO. Jerzy Kiszkiel, Podlaski Kurator Oświaty serdecznie podziękował Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu za wspólnie przygotowaną uroczystość.

Reklama

Uroczystość poprowadzili: Dorota Szymonowicz – Dyrektor Delegatury w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku i Andrzej Piechociński – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łomża.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości