18 sadzonek drzew tlenowych Oxytree pojawiło się na terenie Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Znajdziemy je na działce obok Przedszkola Publicznego nr 9, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku im. Jana Pawła II w Łomży.
"Drzewa tlenowe, które pojawiły się w ŁSM nie są jedynymi tego typu roślinami w naszym mieście. Już w kwietniu 2016 roku pomiędzy Firmą Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o., obecnie S.A. z Wrocławia, jedynym dystrybutorem sadzonek Oxytree a Wyższą Szkołą Agrobiznesu (WSA) w Łomży zostało podpisane porozumienie o współpracy. W jej wyniku w maju 2016 roku na poletku o pow. 400 m2 zostało założone pierwsze doświadczenie z drzewami tlenowymi. Z kolei w kwietniu 2019 roku podpisano trójstronne porozumienie między: MPGKiM w Łomży, Instytutem Ochrony Roślin PIB w Białymstoku i WSA w Łomży dotyczące między innymi posadzenia i badań drzew Oxytree rosnących na pasach zieleni w ciągach ulicznych" - informuje Krzysztof Cieśliński, zastępca prezesa ŁSM w Łomży.
Drzewka Oxytree znajdziemy przy ul. Studenckiej, Zawadzkiej, Piłsudskiego, Sikorskiego, Strzelców Kurpiowskich, Winiarskiego, Polnej, Wojska Polskiego, Poznańskiej i Prusa.
fot. ŁSM