Blisko 20. przedsiębiorców wzięło udział w spotkaniu z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim. W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego przeprowadzono rozmowy w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie miasta na 2024 rok. Chodzi o ważne dla przedsiębiorców zadanie.
Przedsiębiorcy prowadzący działalności na terenie naszego miasta, spotkali się z prezydentem Łomży, aby porozmawiać o zabezpieczeniu środków w budżecie miasta na 2024 rok na promocję łomżyńskiej destynacji turystycznej.
- Wszyscy zgodnie podkreślali konieczność zabezpieczenia odpowiednich środków w tegorocznym budżecie miasta na promocję łomżyńskiej turystyki, która jest niezbędna w obliczu powstającej obwodnicy Łomży i związanymi z nią zagrożeniami. Chodzi przede wszystkim o odpływ przejeżdżających obecnie przez miasto, a tym samym potencjalnych klientów sklepów czy lokali gastronomicznych - informuje Urząd Miejski w Łomży.
Reklama
Wiadomo, że prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski pozytywnie odniósł się do prośby środowiska związanego z branżą turystyczną zapewniając jednocześnie, że wystosuje wniosek o zwiększenie puli na promocję tego sektora i dodając, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni Rady Miejskiej Łomży na najbliższej sesji.
Podczas spotkania rozmawiano również o powołaniu Łomżyńskiej Społecznej Rady do Spraw Turystyki.
Osoby zainteresowane w udziale w naborze, szczegółowe informacje znajdą w poniższym linku:
(http://www.lomza.pl/bip/prawo.php?wiad=9558)
Jak informuje Urząd Miejski w Łomży, Łomżyńska Społeczna Rada do Spraw Turystyki będzie pełniła funkcję organu opiniodawczo-doradczego Prezydenta Łomży w sprawach dotyczących rozwoju i promocji turystyki w zakresie: