Reklama

Od 37 lat zmagają się z przepisami. Jest o co walczyć. [FOTO]

28/04/2014 09:02

Uczniowie z ponad dwudziestu szkół z Łomży i powiatu łomżyńskiego rywalizują o tytuł najlepszego kierowcy jednośladu, mistrzowskiej znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy. To najstarszy turniej tego typu, organizowany przez komendy policji w całej Polsce. Kolejne pokolenia zmagają się w nim od 37 lat.

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego składa się z kilku etapów. Młodzi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów muszą wykazać się wiedzą na temat przepisów, rozwiązując specjalnie przygotowane testy wiedzy.

Praktyczna znajomość przepisów sprawdzana jest w miasteczku ruchu drogowego, które uczniowie bezbłędnie muszą pokonać na rowerze. Oceniane jest właściwe zareagowanie na zmieniające się światła na sygnalizatorze czy zatrzymanie przed przejściem dla pieszych. W tym roku po raz pierwszy część praktyczna organizowana jest w miasteczku, które powstało na terenie skate parku przy ul. Ks. Anny.

Reklama

- Na koniec uczniowie mają do wykonania zadania związane z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Ta konkurencja oceniana jest drużynowo- mówi Anna Mandziuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Młodzież ma o co walczyć. Na najlepszych zawodników wyłonionych na szczeblu powiatowym czekają cenne nagrody, m. in. rowery. Zawodnicy będą też reprezentować nasz region w eliminacjach wojewódzkich w Białymstoku, a jeśli szczęście im dopisze- także w finale ogólnopolskim.

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przez komendy policji (w tym- łomżyńską) i Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego organizowany jest od 37 lat. To najstarszy tego typu konkurs w Polsce.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości