Reklama

Od pokrzepienia serc do pokrzepienia ciał - szkolny konkurs pieczenia tortów w Wecie [FOTO]

30/10/2015 11:37

Młodzież Wety w wyjątkowo nieszablonowy sposób uczciła dorobek Mistrza polskiej literatury poprzez udział w VI Mistrzostwach Szkół Cukierniczych, których finał odbędzie się w przyszłym roku w Warszawie podczas Targów EXPO-Sweet. Temat zadany przez organizatorów uczestnikom to "Henryk Sienkiewicz i jego twórczość".

W dniach 28-29 października w ZSWiO Nr 7 uczniowie specjalności technik żywienia i technolog żywności pod kierunkiem mgr inż. Elżbiety Jaroty i mgr inż. Eweliny Karpińskiej – Siwek intensywnie wykorzystywali swą inwencję i umiejętności w celu wykonania "dzieła kulinarnego", które w swej treści i formie oddawałoby "smak" ulubionego przez nich utworu Pisarza.

Po szczegółowym rozpatrzeniu przez Jury wyróżników jakościowych przygotowanych tortów zwycięzcami szkolnego finału Mistrzostw zostały Weronika Balewska i Katarzyna Fabiszewska z kl. IIc ("Latarnik").

Reklama

- Gratulacje należą się pozostałym uczestnikom konkursu (zespołom), ponieważ wszystkie torty były wspaniałe - podkreślają obie opiekunki uczestniczek konkursu. - Dziękujemy za włożony trud: Karolinie Dębowskiej i Dominice Duda (kl II c), Klaudii Trześniewskiej i Aleksandrze Kędziorek (kl II d), Justynie Kotowskiej i Patrycji Kozikowskiej (kl IV d), Karolinie Górskiej i Aleksandrze Falkowskiej (kl II b), Weronice Choińskiej i Paulinie Chojnowskiej (kl II d).

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości