Reklama

Oddano hołd "Żołnierzom Wyklętym" [FOTO]

01/03/2015 12:11

Od czterech lat, 1. marca obchodzimy  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji mieszkańcy miasta, przedstawiciele władz samorządowych, wojska oraz  członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej złożyli dziś wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikiem „Pamięci więźniów politycznych zamęczonych i pomordowanych w latach 1939 – 1956”

Pół godziny później Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej pod tablicą poświęconą ofiarom ubeckiej katowni przy ul. Nowogrodzkiej 5 w Łomży  oddało hołd więzionym i pomordowanym w budynku Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jeszcze dziś, w niedzielę 1. marca, o godz. 16:00 środowiska patriotyczne zapraszają do auli przy Szkołach Katolickich na wykład Piotra Rybarskiego pt. „Podziemie antykomunistyczne na Grodzieńszczyźnie” oraz pokaz filmu dokumentalnego o Żołnierzach Wyklętych z Ziemi Łomżyńskiej. O godz. 18:00 w łomżyńskiej katedrze odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny, po której około godz. 19:00 wyruszy Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Reklama

 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych wprowadzono dopiero 3. lutego 2011 roku. Dzień 1. marca  upamiętnia egzekucję siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” w 1951 roku w warszawskim więzieniu na Mokotowie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości