Reklama

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy pod Smoleńskiem [VIDEO i FOTO]

12/04/2015 11:01

W piątą rocznicę katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem w Łomży odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary z 10 kwietnia 2010 roku. Tablica zawisła na jednym z filarów, przed wejściem do kościoła pw. Krzyża Świętego.

Odsłonięcie tablicy poprzedziła Msza św. odprawiona pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego. Biskup żywo wzywał wszystkich do patriotyzmu.

- Kto solidnie wypełnia obowiązki zawodowe, kto jest uczciwy, kto zabiega o dobre imię kraju - zasługuje na miano nowoczesnego patrioty – głosił ks. bp. Tadeusz Bronakowski.

- Pięć lat od tych wydarzeń spotykamy się po raz kolejny, aby oddać hołd osobom, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Zadaniem władz, nie tylko państwowych, ale i samorządowych, jest kultywowanie pamięci o osobach, które zginęły oraz przekazywanie tej pamięci kolejnym pokoleniom – mówił w krótkim wystąpieniu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. 

Reklama

 List od prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego odczytał Poseł na Sejm Lech Antoni Kołakowski.

Odsłonięta dziś tablica to wspólna inicjatywa prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i proboszcza ks. Andrzeja Godlewskiego. Dobrowolne ofiary złożyli wierni z parafii pw. Krzyża Świętego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości