Reklama

Odwiedzamy groby najbliższych i wrzucamy datki do puszek [FOTO]

01/11/2015 13:42

Tysiące łomżyniaków i gości przyjezdnych odwiedzają dziś łomżyńskie cmentarze, by na grobach swoich bliskich złożyć kwiaty i zapalić symboliczne znicze. Na najstarszej nekropolii w mieście trwa również tradycyjna kwesta na ratowanie jej zabytków. Kwestujący z puszkami rozstawieni są przy wszystkich wejściach.

Ruch samochodowy przy cmentarzach odbywa się w miarę płynnie, choć oczywiście nie tak, jak w zwykły dzień. Nad wszystkim czuwają policjanci, którzy kierują ruchem i rozładowują tworzące się zatory. Kierowcy rozumieją sytuację i nikt się niepotrzebnie nie denerwuje. Jest bezpiecznie.

Na starym cmentarzu trwa tradycyjna kwesta na rzecz ratowania cmentarnych zabytków. Tegoroczna, 26. już kwesta na ratowanie łomżyńskich zabytków cmentarnych trwać będzie 1 i 2 listopada. Dzisiaj kwestarzy spotkamy przy wszystkich wejściach na zabytkową nekropolię przy ul. Kopernika od godz. 8.00 do 17.00. Podobnie jak w latach ubiegłych swój udział w kweście potwierdziło ponad stu kwestarzy - wśród nich m.in. prezydencki komplet z Ratusza, radni miejscy i sejmiku, nowi posłowie na Sejm, dziennikarze, przedstawiciele świata kultury, Komisji Opieki nad Zabytkami PTTK, harcerze, nauczyciele, członkowie TPZŁ. W poniedziałek dodatkowo pieniądze będzie można wrzucać do ustawionych przy bramach dwóch skarbon pomiędzy godz. 9.00 aż do zmierzchu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości