Na razie biało- czerwone flagi zawisły na ogrodzeniach boisk piłkarskich, do 2. maja mają jednak pojawić się w różnych punktach miasta. W ten sposób Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej chce przypomnieć łomżyniakom, że flaga Polski to istotny element tożsamości narodowej i zachęcić do oflagowania domów, balkonów i okien.
- Flaga narodowa jest jednym z elementów podtrzymujących i kształtujących świadomość pochodzenia. Jest to symbol, dzięki któremu możemy utożsamiać się z wielkością tego narodu i z wielkimi Polakami, którzy kochali tę właśnie Ojczyznę. Jest to także tradycja całego szeregu pokoleń. Wielu za ten symbol i tradycję oddało to, co mieli najcenniejszego- niejednokrotnie własne życie. Bez tej ofiary "polskość" nie byłaby dziś czymś tak oczywistym- mówi Damian Getek z Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej.
Łomżyniacy zrzeszeni w ŁKMP postanowili aktywnie zachęcić mieszkańców do uczczenia obchodzonego 2. maja Dnia Flagi.
Już od wczoraj biało- czerwone flagi członkowie Klubu rozwieszają w różnych punktach miasta. Na razie zamocowali je na ogrodzeniach boisk piłkarskich, ale jak zapowiada Damian Getek, do piątku "flag- niespodzianek" w Łomży będzie znacznie więcej.
Pozytywnie zainspirowani łomżyniacy przed 2. maja mogą wywiesić flagi na swoich domach, balkonach czy w oknach mieszkań.