Spośród 63 kandydatów wybrano 23 osoby, które wejdą w skład Młodzieżowej Rady Miejskiej. Wybory odbyły się w dniach 23-24 października br. w siedemnastu okręgach.
Jak informuje Urząd Miejski w Łomży, wybory przeprowadzono w związku z Zarządzeniem 272/2023 Prezydenta Miasta Łomży z dnia 2 października 2023 r. w sprawie zarządzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży. Młodzieżowa Rada jest reprezentacją osób w wieku 13-18 lat z terenu miasta i ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny organów samorządu Łomży w sprawach dotyczących młodzieży i nie jest związana z żadną partią ani ugrupowaniem politycznym.
Do głównych zadań Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży należy opiniowanie projektów uchwał dotyczących młodzieży, udział w opracowywaniu dokumentów strategicznych Miasta na rzecz młodzieży i monitorowanie ich realizacji oraz podejmowanie działań na rzecz młodych ludzi, w szczególności edukacji obywatelskiej.
Skład MRM IV kadencji:
źródło: UM Łomża/ oprac. mylomza.pl
zdj.: ZSEiO nr 6