Potężny front burzowy nadchodzi od zachodu i południowego zachodu nad region północno-wschodni. Patrząc na mapę burzową nie wątpliwości, że nawałnica przejdzie również nad Łomżą. Nasze miasto jest na samym środku rozciągniętego na 500 km frontu. Ostrzeżenie o nawałnicy wydało też Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.
Według ostrzeżenia wydanego przez dyżurnego synoptyka białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Wiesława Winnickiego, prognozowane są burze z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje w godzinach od 10.00 do 21.00.
Ostrzeżenie wydane przez IMGW niewiele jednak mówi o rozmiarach i sile nadchodzącego żywiołu. A ten jest ogromny i wydaje się bardzo silny. Obecnie front dociera już do Ostrołęki. Można więc spodziewać się go chyba nawet wcześniej, niż zapowiadana przez meteorologów godzna 10.00.