Reklama

Ołtarz papieski w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odzyska dawny blask [FOTO]

31/01/2025 14:41

Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z PEFRON-u. Inwestycja nie tylko odnowi ołtarz, ale również poprawi dostęp dla osób niepełnosprawnych.

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży trwają prace remontowe ołtarza papieskiego. Ksiądz Jacek Czaplicki, proboszcz i kustosz świątyni pochwalił się dzisiaj w mediach społecznościowych postępami, jakie poczyniono w ramach inwestycji. Dzięki nim osoby niepełnosprawne będą miały ułatwiony dostęp do ołtarza papieskiego i innych obiektów sakralnych w Sanktuarium.

Ołtarz przez te wszystkie lata uległ korozji, niszczeniu dlatego zdecydowaliśmy się podjąc remontu. Dzięki współpracy z PERFONEM udało się nam uzyskac część funduszy aby wyremontować ten ołtarz. On jest juz prawie gotowy, z wyjątkiem frontonu. Na wiosnę rozpoczną się pracę wykończeniowe. W ciągu roku udało się nam ten ołtarz przywrócić do świetności- powiedział nam ksiądz Jacek Czaplicki.

Reklama

Remont ołtarza potrwa do końca maja. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na 4 czerwca, w 34 rocznicę pobytu Papieża Jana Pawła II w Łomży.

Źródło: Parafia i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży Aktualizacja: 31/01/2025 15:29
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości