Orlik przy ul. Katyńskiej zamieni się wkrótce w Biały Orlik czyli sztuczne lodowisko, które ma zostać oficjalnie otwarte na Mikołajki. Wszystko oczywiście jeśli pozwoli pogoda, bo choć lodowisko jest sztucznie schładzane, to nie jest całkowicie niezależne od temperatury powietrza, a zwłaszcza opadów atmosferycznych.
Jak poinformował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, Kompleks Sportowo-Rekreacyjny "Moje Boisko Orlik 2012" przy ul. Katyńskiej 3 został zamknięty od poniedziałku 26 października 2015 r. do odwołania. Tradycyjnie w jego miejscu, na okres zimy zainstalowane zostanie lodowisko "Biały Orlik".
- W tym roku trochę wcześniej zamknęliśmy "Orlik", bo właśnie zakończyły sę rogrywki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej, a w związku z niskimi temperaturami frekwencja i tak już jest bardzo niska. Wykorzystamy ten czas na przegląd i ewentualne naprawy mat chłodzących, na które w ubiegłym roku przedłużony został okres gwarancyjny. Aby zrobić przegląd maty muszą zostać rozłożone, a to wyklucza możliwość korzystania z boiska, również przyległego - tłumaczy dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski.
Jak poinformował nas dyrektor, pełną instalację lodowiska i rozpoczęcie schładzania tafli lodowej MOSiR planuje rozpocząć z początkiem grudnia tak, aby 6 grudnia czyli w Mikołajki mogło nastąpić oficjalne otwarcie "Białego Orlika".
- Oczywiście pod warunkiem, że będą sprzyjające temperatury i nie będzie padał deszcz. Temperatura powietrza nie powinna być wyższa niż 5 stopni, a deszcz całkowicie wyklucza możliwość korzystania z lodowiska - zastrzega Modzelewski.
Jeśli jednak aura będzie sprzyjać i uda się urządzić oficjalne otwarcie lodowiska w Mikołajki, to będzie można tego dnia liczyć na bezpłatne pierwsze wejście. Otwarciu lodowiska mają także towarzyszyć zabawy i konkursy z nagrodami. W planach jest też być może jakiś występ, ale o szczegółach dyrektor nie chciał jeszcze rozmawiać, bo jak zauważył, są one dopiero w fazie ustaleń.