W tradycji naszego miasta zapisało się już uroczyste przejście Orszaku Trzech Króli, które co roku odbywa się 6 stycznia w dniu Objawienia Pańskiego. Podczas tego święta upamiętniamy przybycie trzech mędrców ze Wschodu do Betlejem, którzy oddali hołd nowonarodzonemu.
Przed nami uroczystość Objawienia Pańskiego zwana również potocznie świętem Trzech Króli. W tym dniu upamiętniamy przybycie trzech mędrców ze Wschodu do Betlejem, którzy przyszli oddać hołd nowonarodzonemu Jezusowi. W naszym mieście z tej okazji już od wielu lat organizowany jest Orszak Trzech Króli, który przemierza ulicami Łomży.
Tegoroczny orszak rozpocznie się mszą św. o godzinie 12:00 w trzech łomżyńskich parafiach: Krzyża Świętego, św. Andrzeja Boboli oraz Miłosierdzia Bożego, a jego zakończenie odbędzie się przy ołtarzu papieskim znajdującym się przy ul. Wyszyńskiego. Tam, na scenie, odbędzie się symboliczny pokłon Trzech Króli.
Organizowany w tym roku orszak będzie już 13 odbywającym się w naszym mieście. Pierwszy w Łomży Orszak Trzech Króli przeszedł w 2013 r. z kościoła Bożego Ciała na plac przed kościołem Krzyża Świętego.
