Po raz trzeci przeszedł przez Łomżę Orszak Trzech Króli. Ulicami miasta przeszło kilka tysięcy osób: dzieci, młodzieży i dorosłych. Przemarsz poprzedziła uroczysta msza święta w Kościele pw. Bożego Ciała, której przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Po mszy uczestnicy wyruszyli w drogę do kościoła pw. Krzyża Świętego.
Uczestnicy Orszaku maszerowali ulicami Przykoszarową, Śniadeckiego i Niemcewicza. Celem była Stajenka Betlejemska, w której oddali cześć malutkiemu Jezusowi. Zanim jednak Orszak dotarł do Stajenki, podczas przemarszu trwała zabawa, w której czynny udział brały dzieci przebrane za pastuszków, za diabły i anioły. Każdy uczestnik orszaku otrzymał koronę, jako symbol trzech mędrców.
Tradycyjnie o godz. 19.30 w Kościele Krzyża Świętego odbędzie się rodzinne kolędowanie z parafialnymi chórami i zespołami oraz muzykującymi gośćmi.
Orszakowi Trzech Króli towarzyszyła nasza kamera. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji!