Reklama

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Łomży. Już po raz ósmy!

29/12/2019 13:01
06

godz: 11:30

Tradycyjnie 6 stycznia ulicami Łomży przejdzie Orszak Trzech Króli. Łomżanie w ten sposób już po raz ósmy będą świętować uroczystość Objawienia Pańskiego. Hasłem barwnego korowodu w 2020 roku jest fragment refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd: „Cuda, cuda ogłaszają!”.

Orszak Trzech Króli jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów i wyznań. To oddolna inicjatywa, która łączy i spaja lokalne społeczności. Orszak tworzą rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze, osoby duchowe i ludzie dobrej woli, którzy poświęcają swoje zdolności, umiejętności, czas i środki.

Pierwszy w Łomży Orszak Trzech Króli przeszedł w 2013 r. z kościoła Bożego Ciała na plac przed kościołem Krzyża Świętego. Po czym do akcji w 2016 roku dołączyła parafia św. Andrzeja Boboli. Od tego czasu każdy z królów wyrusza z innej parafii otoczony orszakiem wiernych i udaje się na skatepark przy ul. Księżnej Anny.

Reklama

Rozpoczęcie Orszaku w parafii Bożego Ciała nastąpi podczas mszy św. o godz. 11.30, zaś w kościele św. Andrzeja Boboli oraz Krzyża Świętego o godz. 12.00. Później nastąpi przejście na Skatepark przy ul. Ks. Anny, gdzie odbędzie się symboliczny pokłon Trzech Króli.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości