17 marca zaznaczy się jako ważna data na kartach historii łomżyńskiej Wety. To dzień, w którym odbyło się pierwsze wydarzenie inaugurujące obchody 65-lecia szkoły. Spotkanie zatytułowane "Osobowości Wety" poświęcone zostało pierwszemu dyrektorowi Państwowego Technikum Weterynaryjnego p. Stanisławowi Michalczykowi, który piastował to stanowisko w latach 1950-1958.
Spotkaniom 65-lecia szkoły przyświeca hasło "Z przeszłości w przyszłość", dlatego tak ważne było wspomnienie sylwetki pierwszego dyrektora- podkreślała Albina Chojak - obecna dyrektor szkoły, która wręczyła statuetkę Przyjaciel Wety p. Krystynie Michalczyk - Kondratowicz.
Córka pierwszego dyrektora Technikum Weterynaryjnego wspominała ojca jako człowieka renesansu, wykształconego, mającego zainteresowania w wielu dziedzinach i przede wszystkim zasłużonego dla łomżyńskiej oświaty. Obok wspomnień szkolnych pojawiły się także dygresje rodzinne, jak to p. Michalczyk tańczył z córką mazura lub zabierał do kina. Więcej anegdot odnaleźć możemy w książce autorstwa p. Michalczyk - Kondratowicz zatytułowanej "Los łomżyniaka Stanisława Michalczyka we wspomnieniach córki". Szerszy artykuł na temat Stanisława Michalczyka ukaże się także w najnowszym numerze "Ziemi Łomżyńskiej".
Pani Kondratowicz w celu upamiętnienia sylwetki i działalności ojca od tego roku szkolnego fundować będzie stypendium dla absolwenta Wety wyróżniającego się na forum szkoły.
Patronat honorowy nad 65-leciem łomżyńskiej Wety objął Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski.