- Zapewniam państwa, że większość w przyszłej radzie miasta mamy my, ja oraz mój zespół - mówiła Agnieszka Muzyk, podczas drugiej konferencji zorganizowanej po I turze wyborów samorządowych. Kandydatka wyraziła również radość, że jest inspiracją dla pomysłów Mariusza Chrzanowskiego - kontrkandydata Agnieszki Muzyk w niedzielnych wyborach.
Podczas konferencji, Agnieszka Muzyk szybko podjęła temat Rady Miejskiej i współpracy na linii rada-prezydent, deklarując, że to ona wraz ze swoim zespołem posiada większość głosów w przyszłej radzie.
- Zapewniam państwa, że większość w przyszłej radzie miasta mamy my, ja oraz mój zespół - mówiła Agnieszka Muzyk. - Są to poważne deklaracje współpracy. Co nas łączy znowuż? Łączą nas wspólne punkty programu, które deklaruję, iż będę realizowała wraz z większością, którą stworzymy w radzie miasta - kontynuowała Muzyk.
Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny przytoczyła swój program wyborczy. Mowa była o powołaniu rady ekspertów złożonej z wszystkich kandydatów, którzy nie dostali się do II tury wyborów, kilka chwil poświęcono także kwestiom rozwoju gospodarczego, społecznego, infrastrukturalnego oraz inwestycjom. Po raz kolejny usłyszeliśmy też, że Agnieszka Muzyk jest jedynym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta miasta Łomży.
- Ja niezwykle cieszę się, że ostatni materiał Mariusza Chrzanowskiego, który państwo otrzymaliście, zawiera wiele punktów mojego programu, cieszę się, że po raz kolejny jestem inspiracją dla jego pomysłów, które zawarł w tym ostatnim swoim materiale, tak jak byłam przez 3,5 roku - komentowała kandydatka, która pokazała również zawarte w swojej ulotce wyborczej 20 pytań skierowanych do Mariusza Chrzanowskiego.
Poseł Lech Antoni Kołakowski podczas konferencji tym razem stał tuż za dziennikarzami, włączając się w konferencję za pomocą nietypowych metod komunikacji niewerbalnej.
Poniżej zapis video z konferencji.