Ponad 5300 osób zagłosowało już na wybrane projekty budżetu obywatelskiego. Tak dużego zainteresowania nie spodziewali się chyba i sami urzędnicy, bo jak przyznają- urnę w holu Urzędu Miasta dziś musieli opróżniać aż dwukrotnie. Wszystkie karty nie mieszczą się bowiem w przygotowanym pojemniku.
Dziś do południa karty do głosowania wrzuciło do urny 1794 osoby. Kolejnych 29 mieszkańców oddało głosy przez internet.
- Oznacza to, że łącznie na projekty budżetu obywatelskiego zagłosowało już w Łomży 5317 osób! To ponad 10 procent uprawnionych do głosowania w budżecie obywatelskim- wylicza Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta miasta.
Tak dużego zainteresowania pierwszym łomżyńskim budżetem obywatelskim nie spodziewał się chyba nikt. Urna ustawiona w holu ratusza jest zbyt mała, by pomieścić karty wrzucane do niej w ciągu jednego dnia. Dziś urzędnicy opróżniali ją dwukrotnie.
Głosowanie na wybrane projekty trwa do 26. maja, do godz. 15.30. Zagłosować można tylko raz, ale na jednej karcie można wskazać trzy pomysły, które naszym zdaniem są warte realizacji ze środków budżetu obywatelskiego.
Zwycięskie projekty i wyniki dwutygodniowego głosowania poznamy w czwartek.