Reklama

Otwarcie plaży za dwa dni

16/06/2014 10:35

Jeszcze przed długim weekendem, w środę 18. czerwca na miejskiej plaży przy moście Hubala powinni pojawić się ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na wodzie zostaną rozłożone boje ratunkowe i sezon kąpielowy będzie mógł ruszać pełną parą.

- Przygotowanie urządzeń plaży miejskiej i miejsca wyznaczonego do kąpieli na rzece Narew już się rozpoczęło- informuje Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży. - Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne, to strzeżone „kąpielisko” ruszy już 18 czerwca.

Bezpieczeństwa osób kąpiących się jak co roku będą strzec ratownicy WOPR. Będzie ich można spotkać każdego dnia od godz. 11.00 do 19.00.

Po tej godzinie nadal będzie można przebywać na plaży, ale samochód trzeba zaparkować w innym miejscu. O godz. 19.00 zamykany będzie bowiem wjazd na parking przy moście. Taką decyzję władze miasta podjęły ze względu na nasilające się wybryki chuligańskie.

Reklama

Nocą na plaży pojawią się ochroniarze. Większą liczbę patroli ma też skierować Straż Miejska i policja.

- Prezydent Łomży zwrócił się do Komendanta Miejskiego Policji, aby policjanci rejon kąpieliska odwiedzali w szczególności w dni wolne od pracy oraz popołudniami w upalne dni robocze, w ramach ponadnormatywnych partoli, finansowanych ze środków miejskich- dodaje Łukasz Czech.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości