Reklama

Pamiętasz te rejsy? Do Ostrołęki płynęło się cały dzień.

25/04/2014 11:29

Wsiadało się na przystani w Łomży, wysiadało- w Ostrołęce, po kilku godzinach spływu. Potem powrót- i w ten sposób rodzinna, letnia niedziela upływała na odpoczynku i sprzyjała rozkwitowi życia towarzyskiego. Statek między Łomżą a Ostrołęką pływał przez kilkadziesiąt lat.

O popularnych wśród dawnych mieszkańców Łomży rejsach międzymiastowych przypomnieli twórcy profilu Łomża na starej fotografii, działającego z serwisie Facebook (https://www.facebook.com/LomzaNaStarejFotografii).

Zdjęcie dokumentujące spływ z 1978 roku to prawdziwa perełka. Rejsy- choć były nie lada atrakcją- dziś utonęły bowiem w mroku niepamięci.

- Pamiętam jedynie, że jako dziecko, w latach "70-tych, na pewno w takim rejsie uczestniczyłem z rodzicami. Odbywał się w niedzielę, płynęło się cały dzień- wspomina Ryszard Nawrocki, kierownik Portu Łomża.

Reklama

Nam udało się ustalić, że rejsy Narwią między Łomżą a Ostrołęką trwały przez blisko trzy dekady, od lat "60-tych do połowy lat "80-tych ubiegłego stulecia. Pamiętacie je jeszcze?

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości