Okolicę parafii św. Andrzeja Boboli ozdobią postumenty przedstawiające pięciu świętych oraz Pietę. Uroczyste poświęcenie odbędzie się w najbliższą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 12:00.
Obok kościoła św. Andrzeja Boboli powstaje wyjątkowe miejsce. Będzie to Park Świętych, w którym wierni znajdą postumenty z osobami ważnymi dla Kościoła i Polski. Obecnie trwają ostatnie prace przy stawianiu cokołów, które zostaną ozdobione pięcioma postaciami świętych oraz Pietą.
- Będą to święty Józef, brat Albert Chmielowski, Maksymilian Kolbe, kardynał Stefan Wyszyński, ksiądz Popiełuszko oraz Pieta – powiedział w rozmowie z nami proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli, ks. Andrzej Popielski.
Reklama
Oficjalne poświęcenie parku i postumentów odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 marca, podczas Mszy o godzinie 12:00.
Stworzenie parku oraz postawienie postumentów zostało sfinansowane z oszczędności własnych parafii.