W niedzielę (24 maja) z Łomży ruszy V Pielgrzymka Motocyklistów z Polski Północno-Wschodniej. Nie zabraknie też festynu gminno-parafialnego. Zapewne i w tym roku do wydarzenia dołączy cała rzesza wiernych.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 od zbiórki na parkingu Wzgórza Królowej Bony w Starej Łomży. O godz. 11 ulicami miasta ruszy parada motocyklowa z relikwiami św. Andrzeja Boboli. W samo południe msza święta w intencji motocyklistów z poświęceniem pojazdów. O godz. 13. rozpocznie się festyn gminno-parafialny. Wśród atrakcji nie zabraknie koncertów, lokalnych przysmaków i zabaw dla najmłodszych. Zapewne, jak co roku festyn w parafii św. Andrzeja Boboli przyciągnie rzeszę wiernych.
Przed parafią wyjątkowo pracowity czas. Już w najbliższą niedzielę (17 maja) I rocznica konsekracji Kościoła św. Andrzeja Boboli w Łomży. Dzień wcześniej, o godz. 19 w parafii organizowana jest też droga światła ulicami miasta. Nabożeństwo odbędzie się w ramach dorocznych uroczystości ku czci patrona parafii.
