Chociaż Park Miejski im. Jakuba Wagi lata świetności ma już za sobą, to wciąż jest miejscem spacerów i rozrywki wielu mieszkańców Łomży. Jest szansa, że wpisany do rejestru zabytków ogród spacerowy przejdzie rewitalizację. - Na ten cel władze Łomży zamierzają pozyskać dofinansowanie zewnętrzne. Zanim jednak zostanie opracowana dokumentacja, swoje pomysły na temat zagospodarowania tego parku mogą wyrazić mieszkańcy naszego miasta - informują urzędnicy.
W ramach drugiego naboru Programu Rozwój Lokalny, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Lokalnego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, złożony został wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”. Zakłada on m.in. opracowanie dokumentacji na rewitalizację parków miejskich w Łomży, w tym wpisanego do rejestru zabytków Parku im. Jakuba Wagi.
- Zanim jednak projektanci przystąpią do prac, chcielibyśmy poznać opinie mieszkańców naszego miasta, jak oni widzieliby ten park w przyszłości. Pomysły te przekażemy projektantom z sugestią ich uwzględnienia, oczywiście w miarę spełnienia warunków technicznych, finansowych oraz możliwości uzyskania zgody konserwatora zabytków ze względu na walory historyczne – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.
Reklama
Mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać swoje propozycje do końca stycznia. Można przesyłać je elektronicznie na adres mailowy parkwagi@um.lomza.pl blub wrzucić do urny na korespondencję, która znajduje się przy wejściu do Urzędu Miejskiego, z dopiskiem na kopercie „Park im. Jakuba Wagi”.
- Rzeczowa rewitalizacja powyższego parku uwzględniona jest na liście działań uzupełniających w programie „Rozwój Lokalny”, przewidzianych do finansowania z innych środków, niż EOG – tzn. ze środków Unii Europejskiej, krajowych oraz środków własnych miasta - dodają miejscy urzędnicy.
Reklama
fot. Kamil Brzostowski