Przed Sądem Okręgowym w Łomży zapadł wczoraj wyrok w drugiej instancji zmniejszający karę więzienia dla skazanego pod koniec kwietnia 48-letniego pedofila z łomżyńskiego przedszkola. W pierwszej instancji zapadł wyrok pięciu lat więzienia. Orzeczona pod koniec kwietnia kara została zmniejszona do 4,5 roku. Od pierwszego wyroku odwołał się obrońca.
Przypomnijmy, że Janusz K. został uznany winnym poddania czynnościom seksualnym co najmniej trojga dzieci w wieku od 2,5 do 3,5 roku, uczęszczających do przedszkola przy ul. Sybiraków. Placówkę (dziś już nieistniejącą) prowadziła jego żona. Mężczyzna został zatrzymany pod koniec marca 2013 roku. W areszcie spędził dwa lata.
Pod koniec kwetnia ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Łomży skazał Janusza K. na pięć lat więzienia, 70 tysięcy złotych nawiązki dla jednego z molestowanych dzieci, zwrot kosztów procesowych, zakaz zbliżania się do trojga pokrzywdzonych dzieci na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz dożywotni zakaz wykonywania jakiegokolwiek zawodu związanego z kontaktem z najmłodszymi.
Mężczyzna nie pojawił się wczoraj na rozprawie. Wcześniej sąd apelacyjny, nie czekając na wyrok drugiej instancji, wypuścił 48-letniego Janusza K. z aresztu uznając, że wystarczający będzie dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Wczoraj sąd ponownie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.