Reklama

Pedofil z przedszkola skazany na pięć lat

30/04/2014 11:28

Pięć lat więzienia, 70 tysięcy złotych nawiązki dla jednego z molestowanych dzieci, zwrot kosztów procesowych- to część kary, jaką poniesie 47-letni Janusz K., który molestował dzieci z jednego z łomżyńskich przedszkoli. Wyrok zapadł dziś przed Sądem Rejonowym.

Janusz K. oprócz odbycia kary w więzieniu i rekompensaty finansowej, przez dziesięć lat nie będzie mógł zbliżyć się do trojga pokrzywdzonych dzieci na odległość mniejszą niż 100 metrów. Dożywotnio nie może wykonywać żadnego zawodu związanego z kontaktem z najmłodszymi: nie może pracować jako nauczyciel, pedagog, wychowawca czy lekarz.

Taki wyrok zapadł dziś w Sądzie Rejonowym w Łomży. Ogłoszenie wyroku było publiczne, samo jego uzasadnienie- ze względu na dobro pokrzywdzonych- tajne.

Janusz K. został uznany winnym poddania czynnościom seksualnym co najmniej trojga dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat, uczęszczających do przedszkola przy ul. Sybiraków. Placówkę (dziś już nieistniejącą) prowadziła jego żona. Mężczyzna dostał zatrzymany pod koniec marca ubiegłego roku. Od tamtej pory tymczasowo przebywał w areszcie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości