Tylko jedna firma- łomżyńska Okleina- zgłosiła jak na razie swoją chęć zainwestowania w łomżyńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorstwo chciałoby postawić na działkach podstrefy nową halę produkcyjną i zatrudnić pięć osób.
Przetarg na sprzedaż działek w łomżyńskiej podstrefie SSSE został ogłoszony w kwietniu. Łomżyńska Okleina była jedyną, która wpłaciła wadium i przesłała swoją ofertę. Dziś koperta została otwarta.
Właściciel firmy chciałby nabyć siedem niewielkich działek w rejonie ul. Akademickiej, o łącznej powierzchni 4225 metrów kwadratowych. Tereny zostały wycenione na 532.350 złotych netto. Przedsiębiorca podniósł cenę wyjściową o 7.650 złotych- do 540 tys. zł.
Z oferty, którą dziś analizował zarząd SSSE wynika, że Okleina chciałaby wybudować na nabytych działkach halę, w której produkowane byłyby fronty meblowe i zestawy kuchenne. Swoją dotychczasową działalność chciałaby też uzupełnić o przetwarzanie drewna i płyt.
Całkowita wartość inwestycji (zakup gruntu, wybudowanie hali i jej wyposażenie) oszacowana została na 1,8 mln złotych netto.
Swoją działalność nowa hala produkcyjna miałaby rozpocząć na początku 2016 roku, a zatrudnienie w niej miałoby znaleźć pięć osób.
Te wszystkie informacje zostały podane podczas jawnego otwarcia kopert, jakie wpłynęły na ogłoszony przez SSSE przetarg. Po tej części dziennikarze musieli opuścić salę, a zarząd Strefy rozpoczął negocjacje z przedsiębiorstwem. Te miały dotyczyć przede wszystkim zwiększenia planowanego zatrudnienia.
Czy Okleina będzie pierwszym inwestorem łomżyńskiej podstrefy SSSE? Na ostateczny wynik rozmów musimy jeszcze poczekać.