Reklama

PHU Okleina chce postawić w podstrefie halę produkcyjną. To jedyny oferent.

10/06/2014 10:07

Tylko jedna firma- łomżyńska Okleina- zgłosiła jak na razie swoją chęć zainwestowania w łomżyńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorstwo chciałoby postawić na działkach podstrefy nową halę produkcyjną i zatrudnić pięć osób.

Przetarg na sprzedaż działek w łomżyńskiej podstrefie SSSE został ogłoszony w kwietniu. Łomżyńska Okleina była jedyną, która wpłaciła wadium i przesłała swoją ofertę. Dziś koperta została otwarta.

Właściciel firmy chciałby nabyć siedem niewielkich działek w rejonie ul. Akademickiej, o łącznej powierzchni 4225 metrów kwadratowych. Tereny zostały wycenione na 532.350 złotych netto. Przedsiębiorca podniósł cenę wyjściową o 7.650 złotych- do 540 tys. zł.

Z oferty, którą dziś analizował zarząd SSSE wynika, że Okleina chciałaby wybudować na nabytych działkach halę, w której produkowane byłyby fronty meblowe i zestawy kuchenne. Swoją dotychczasową działalność chciałaby też uzupełnić o przetwarzanie drewna i płyt.

Reklama

Całkowita wartość inwestycji (zakup gruntu, wybudowanie hali i jej wyposażenie) oszacowana została na 1,8 mln złotych netto.

Swoją działalność nowa hala produkcyjna miałaby rozpocząć na początku 2016 roku, a zatrudnienie w niej miałoby znaleźć pięć osób.

Te wszystkie informacje zostały podane podczas jawnego otwarcia kopert, jakie wpłynęły na ogłoszony przez SSSE przetarg. Po tej części dziennikarze musieli opuścić salę, a zarząd Strefy rozpoczął negocjacje z przedsiębiorstwem. Te miały dotyczyć przede wszystkim zwiększenia planowanego zatrudnienia.

Reklama

Czy Okleina będzie pierwszym inwestorem łomżyńskiej podstrefy SSSE? Na ostateczny wynik rozmów musimy jeszcze poczekać.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości