Regionalny Konkurs Piosenki SOLO TUTTI, adresowany do śpiewających dzieci i młodzieży, który odbył się w miniony piątek w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie, przyciągnął również młodzież skupioną w Studiu Wokalnym eMDeK, od 15-tu lat działającym w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Łomżyńska młodzież wyśpiewała w nim 4 wyróżnienia i 4 pierwsze miejsca.
W miniony piątek w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie odbył się, adresowany do śpiewających dzieci i młodzieży, Regionalny Konkurs Piosenki SOLO TUTTI, który był jednocześnie połączony z eliminacjami do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki SOLO TUTTI.
Festiwal organizowany jest od 12 lat przez Fundację Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży z Bydgoszczy. Dotychczas w jury Festiwalu zasiadały wokalistki: Joanna Zagdańska, Grażyna Łobaszewska, Ludmiła Małecka czy Magda Ptaszyńska. Opiekę muzyczną sprawuje od samego początku muzyk i aranżer Artur Grudziński, a nad całością Festiwalu czuwa miłośnik piosenki dziecięcej i pracy z uzdolnionymi wokalnie uczniami Edward Chonchera.
Studio Wokalne eMDeK, działające od 15-tu lat w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych, stanęło na wysokości zadania i przyniosło kolejny raz dobre słowo o Łomży.
- Nasza młodzież wyśpiewała 4 wyróżnienia i 4 pierwsze miejsca w tegorocznych eliminacjach - informuje opiekująca się utalentowaną młodzieżą Magda Sinoff.
Aleksandra Suproń, Aleksandra Raszczyk i Malwina Cholewicka zdobyły wyróżnienia w kategorii gimnazjum. Barbara Tarczewska i Przemysław Piotrowski – miejsca pierwsze. Natalia Wysocka – wyróżnienie w kategorii szkół średnich. Justyna Zaręba i Nikola Lipska – miejsce pierwsze w tejże kategorii. Wszyscy zdobywcy miejsc pierwszych wyśpiewali również nominacje do finałów w Bydgoszczy.
Obecnie wychowankowie Magdy Sinoff przygotowują koncert z psalmami i piosenkami gospel, który odbędzie się już w październiku ramach Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej z MDK-DŚT. Koncert będzie miał miejsce w kościele Ojców Kapucynów w Łomży, w ramach jubileuszowych obchodów 250-lecia przybycia braci kapucynów do Łomży.