Łącznie kwotę 1 mln 130 tys. zł otrzymały łomżyńskie kluby sportowe i stowarzyszenia w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2021 roku.
- Zawnioskowałem do radnych, aby w tym roku zwiększyć o 50 tysięcy złotych środki na rozwój sportu dzieci i młodzieży – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że ma to przełożyć się na lepsze wyniki w sporcie seniorskim. Jego zdanie podziela przewodniczący Łomżyńskiej Rady Sportu Andrzej Wojtkowski. - Od dzieci i młodzieży zaczyna się prawdziwy sport. Trzeba iść w tym kierunku, stawiać na ich rozwój, aby budować silne kluby seniorskie oparte na wychowankach – podkreśla.
W ramach konkursu na realizację zadania pn. "Programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży oraz udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego" wygospodarowano łącznie 610 tys. zł. Największe sumy trafią do Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego (157 000,00 zł), LKS-u Narew Kurpiewski Lomza (50 000,00 zł) czy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dziewiątka" Łomża (74 500,00 zł). Szczegóły poniżej:


W ramach konkursu na realizację zadania pn. "Przygotowanie udziału i udziałklubów sportowych we współzawodnictwie sportowym seniorów prowadzonym przez polskie związki sportowe lub podmioty działające z ich upoważnienia" przeznaczone zostaną środki w kwocie 420 tys. zł. Najwięcej trafi do ŁKS-u 1926 Łomża (222 000,00 zł), Spółdzielni Socjalnej Black Horse (50 000,00 zł) czy Klubu Uczelnianego AZS PWSIiP (50 000,00 zł).

Środki można było otrzymać również na organizację imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych. Największe wsparcie popłynie do Podlaskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Łomży na organizację Czwartków Lekkoatletycznych (30 000, 00 zł), Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Łomży (20 000,00 zł) czy Uczniowskiego Klubu "Dziewiątka" (14 000,00 zł).
