Reklama

Pieniądze na ochronę zdrowia rozdzielone

13/03/2014 09:41

Cukrzyca, stwardnienie rozsiane, bóle kręgosłupa i autyzm- to choroby, na które w tym roku z budżetu miasta zostanie przeznaczona największa ilość pieniędzy. Prezydent podpisał właśnie zarządzenie o rozdziale 90 tysięcy złotych na profilaktykę zdrowotną.

Jak co roku, najwyższą dotację ze środków na ochronę zdrowia i profilaktykę otrzymało Hospicjum pw. Świętego Ducha. Dotacja z budżetu miasta w dużej mierze pozwala utrzymywać się borykającej z problemami finansowymi placówce. Na opiekę paliatywna i hospicyjną przeznaczone zostało 40 tysięcy złotych.

Pozostała część pieniędzy rozdzielona została między organizacje i stowarzyszenia, które chcą troszczyć się o zdrowie łomżyniaków.

Najwyższą dotację- 9,5 tys. złotych- otrzymało Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Nadzieja". Za tą kwotę przez cały rok stowarzyszenie uczyć będzie zasad właściwego udzielania pierwszej pomocy.

Reklama

Po 8 tys. złotych otrzymały organizacje pomagające chorym na cukrzycę i stwardnienie rozsiane. Coroczne spotkania obu stowarzyszeń to potężna dawka wsparcia dla chorych i ich bliskich.

Sporą dotację- w sumie 6 tys. złotych- zdobył coraz prężniej działający łomżyński oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zajęcia uspołeczniające i Terapię Integracji Sensorycznej dla dzieci autystycznych.

Stowarzyszenie "Dlatego warto" otrzymane 4 tys. złotych zamierza zaś wydać na fizjoterapię związaną z bólami kręgosłupa dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości