Reklama

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy Śniadowo [FOTO]

25/11/2018 21:03

Grzegorz Podgórski, który w tajnym głosowaniu uzyskał 9 głosów, został przewodniczącym rady Gminy Śniadowo, wiceprzewodniczącym zaś Zdzisław Zaremba. W pierwszej sesji, która odbyła się z ostatni piątek, radni powołali także składy osobowe 5 komisji stałych.

I Sesję Rady Gminy Śniadowo zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zwołał Komisarz Wyborczy w Łomży.

Porządek sesji obejmował złożenie ślubowania przez radnych oraz Wójta Gminy Śniadowo a także wybór Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy.

Uroczysta sesja rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego. Po czym Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Śniadowie wręczyła nowo wybranym radnym oraz Wójtowi Gminy zaświadczeń o wyborze.

Rafał Pstrągowski – Wójt Gminy Śniadowo, w swoim wystąpieniu podziękował mieszkańcom Gminy Śniadowo za zaufanie i wybór na stanowisko Wójta na nową kadencję.

Reklama

Złożył gratulacje nowo wybranym radnym oraz dla obecnego na sesji nowego Starosty Łomżyńskiego – Lecha Szabłowskiego.

Wójt zadeklarował ciężką pracę i podjęcie działań wspólnie z Radą Gminy w celu realizacji niezbędnych przedsięwzięć, przede wszystkim inwestycyjnych na rzecz rozwoju gminy Śniadowo.

Do życzeń dla radnych i Pana Wójta przyłączył się także Starosta – Lech Szabłowski, dziękując jednocześnie mieszkańcom za poparcie w wyborach samorządowych do Rady Powiatu. Starosta zadeklarował ścisłą współracę samorządu powiatowego z Gminą Śniadowo.

Reklama

Po ceremonii zaprzysiężenia radni przystąpili do realizacji porządku obrad. Obradom przewodniczyła radna Krystyna Antoniak, która zarządziła przeprowadzenie wyboru Przewodniczącego Rady. Jedynym zgłoszonym kandydatem był radny Grzegorz Podgórski, który w głosowaniu tajnym uzyskał 9 głosów i został Przewodniczącym Rady Gminy Śniadowo.

Grzegorz Podgórski podziękował radnym za wybór i przejął prowadzenie obrad, po czym zarządził przeprowadzenie głosowania na Wiceprzewodniczącego Rady. W głosowaniu spośród 2-ch kandydatów Wiceprzewodniczącym Rady Gminy został radny Zdzisław Zaremba, który otrzymał 9 głosów. Druga kandydatka  radna Krystyna Antoniak otrzymała 5 głosów.

Reklama

Po rozszerzeniu porządku obrad radni powołali także składy osobowe 5 komisji stałych Rady Gminy Śniadowo.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości