Reklama

Piesi też popełniają wykroczenia drogowe

26/02/2015 11:16

Aż 45 wykroczeń popełnionych przez pieszych ujawnili łomżyńscy policjanci podczas przeprowadzonej w ostatni wtorek akcji „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi bacznie przyglądali się także kierowcom. 

Przedwczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”.

- Aby zapobiegać zdarzeniom drogowym z udziałem osób pieszych mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych. Policjanci przyglądali się także zachowaniem kierowców wobec pieszych oraz rowerzystów. W ramach przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili między innymi dwóch pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię niestosując się do sygnalizacji świetlnej oraz 41 osób przekraczających jezdnię w miejscach niedozwolonych. Mundurowi zatrzymali też rowerzystę, który przejeżdżał po przejściu dla pieszych - informuje oficer prasowy łomżyńskiej policji.

Reklama

Policjanci podczas akcji rozdawali zapachowe zawieszki z profilaktycznym hasłem „Uważaj na pieszych!!!”.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości