Reklama

Pieszy bezpieczniejszy w Łomży [VIDEO]

28/06/2018 14:31

- Jednym z priorytetów tego programu są działania na rzecz programu inżynierii ruchu drogowego, w zakresie poprawy bezpieczeństwa, w szczególności tych niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli osób pieszych – mówi Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży kom. Hubert Bogut. W ramach programu „Pieszy” na znakach informujących o przejściach dla pieszych wprowadzono aktywne elementy świetlne.

Łomżyńscy policjanci kontrolowali dzisiaj zachowanie na przejściach dla pieszych zarówno przechodniów, jak i kierujących pojazdy. Policjanci z drogówki szczególną uwagę zwracają na przejścia dla pieszych znajdujące się na ul. Zawadzkiej.

- Niejednokrotnie kierowcy nie zachowywali szczególnej ostrożności, przejeżdżając przez te przejścia. Przekraczając dozwoloną prędkość – mówi kom. Hubert Bogut. Odzwierciedleniem tych sytuacji są punkty naniesione na krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa. - Sygnały te już są potwierdzone. Wiadomo, że im większa prędkość, tym większe zagrożenie – kontynuuje Naczelnik.

Reklama

Na nowym oznakowaniu „zebr” na ul. Zawadzkiej w Łomży dodano aktywne światła, dzięki którym poruszający się autem, już z daleka będzie informowany o tym, że zbliża się do pasów dla pieszych. Przejścia przez jezdnie na ul. Zawadzkiej zostały również doświetlone.

- Odnotowaliśmy w ostatnich latach kilka groźnie wyglądających kolizji z udziałem pieszych. W tym roku odnotowaliśmy jeden wypadek, w którym osoba piesza odniosła obrażenia – o przejściach na ul. Zawadzkiej mówi Hubert Bogut, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Reklama

Policja zaapelowała do kierowców, aby ci zwracali większą uwagę na znaki oraz organizację ruchu, szczególnie w nowo wyremontowanym miejscu, jakim jest skrzyżowanie ulic Kazańskiej i Piłsudskiego. Jazda na pamięć może skutkować kolizją.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości