Reklama

Piłkarki zaczynają grania. Kutny: Egzamin, który trzeba zdać celująco

Przed zespołem Handball Łomża pierwszy mecz o punkty. Dzisiaj podopieczne Anety Kutny zagrają na wyjeździe z MTS-em Giżycko.

Drużyny rozegrają nietypową ligę ze względu na dwa awanse ekip z naszej grupy do I ligi. - Będziemy grać cztery rundy po dwa mecze z zespołami: KPR-u Białystok oraz MTS-u Giżycko. W sumie czeka nas osiem spotkań. Może się wydawać, że walka będzie prosta i oczywista, natomiast przez taki system rozgrywek, każdy zespół musi wykazać się podwójnie chłodną głową. Zobaczymy, kto lepiej wyciągnie wnioski z meczów, a tym samym wygra ligę - mówi Aneta Kutny.

Trenerka Handballu Łomża dodaje, że początkowo w II lidze miało zagrać pięć zespół, jednak ekipa z Rzeszowa wycofał się z rozgrywek, zaś APR Radom otrzymał promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. 

Reklama

Łomżanki wzmocniły cztery zawodniczki z UKS-u 50 Białystok. - Dziewczęta do tej pory nie miały okazji występować w lidze seniorskiej, lecz wierzymy, ogromne doświadczenie zdobyte w rozgrywkach juniorskich oraz udział w wielu turniejach ogólnopolskich pomoże w płynnym wejściu w nowy rozdział przygody z piłką ręczną - dodaje.

W ekipie zabraknie Moniki Sawickiej, która zawiesiła grę w tym sezonie. - Mamy nadzieje, że Monika do nas wróci i wesprze nas swoją lewą ręką. Serdecznie dziękujemy za ostatnie lata - mówi Kutny.

Reklama

Dzisiaj o godz. 16:00 pierwszy mecz. Nasze zawodniczki zmierzą się na parkiecie MTS-u Giżycko. - Jeśli wykonamy wszystkie założenia przedmeczowe, zabierzemy ze sobą trzy punkty. Wiemy, że drużyna z Giżycka jest waleczna i może się wszystko wydarzyć. Musimy zachować koncentrację od pierwszych minut spotkania, by cieszyć się ze zwycięstwa. Wierzę w swój zespół i nasze możliwości. Teraz pozostanie stanąć przed egzaminem i spróbować zdać go celująco - kończy trenerka piłkarek ręcznych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości