- Przyjmuję do wiadomości decyzje polityczne i jej skutki - mówił podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej ustępujący zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Jego miejsce zajął dotychczasowy radny miejski Piotr Serdyński.
Mariusz Chrzanowski na początku sesji ogłosił swoje plany ubiegania się o reelekcję w najbliższych wyborach samorządowych.
- Trudne czasy wymagają podejmowania trudnych decyzji, odpowiedzialności za dobro ogółu, umiejętności patrzenia w przyszłość i dialogu ze wszystkimi środowiskami (...) Jako niezależny prezydent od lat o tę współpracę zabiegam. Jednocześnie doskonale rozumiem, na czym polega działalność pod szyldem partyjnym. Mając ogromne doświadczenie w obu sytuacjach, mogę szczerze przyznać, że tylko kompromis może budować porozumienie i efektywne działanie. Chciałbym oficjalnie ogłosić, że zamierzam ubiegać się o mandat prezydenta miasta w najbliższych wyborach samorządowych, jednocześnie stawiając sobie jeden warunek - stworzenia efektywnej współpracy ponad szyldami partyjnymi - powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Prezydent Chrzanowski, tak jak pisaliśmy wcześniej, wskazał też swojego nowego zastępcę, którym został radny Piotr Serdyński, przewodniczący łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej.
- Mając na uwadze dobro wszystkich mieszkańców miasta, spokojną bezkonfliktową pracę Rady Miasta oraz dalszy dynamiczny rozwój Łomży, w porozumieniu z moimi zastępcami, moimi radnymi, a także po rozmowach z Obywatelskim Klubem Samorządowym - podjąłem decyzję o powołaniu z dniem dzisiejszym na stanowisko mojego zastępcy pana Piotra Serdyńskiego, który będzie silnym wsparciem przy wykonywaniu wszystkich zadań, wyzwań, które stoją przed nami w kolejnych latach przy obecnej sytuacji politycznej - poinformował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Nowy zastępca prezydenta wyraził swoją wdzięczność za zaufanie oraz gotowość do realizacji wspólnych zadań dla dobra mieszkańców Łomży.
- Chcemy być wzorem samorządu opartego na zasadach praworządności, współpracy, dialogu i dzięki tym wartościom rozwijać Łomżę, dawać dobry przykład innym, że mimo różnych poglądów można i trzeba porozumiewać się dla wyższego dobra - powiedział Piotr Serdyński.
Andrzej Garlicki, który przekazał stanowisko Serdyńskiemu, podsumował swoje 9-letnie działania na rzecz miasta. W swoim wystąpieniu podkreślił, że jego kadencja była czasem dynamicznego rozwoju Łomży, a także wielu cennych doświadczeń i inicjatyw.
- Przyjmuję do wiadomości decyzje polityczne i jej skutki - powiedział Andrzej Garlicki, który po swoim krótkim wystąpieniu opuścił salę obrad.
Według naszych informacji w najbliższym czasie ma dojść także do zmian personalnych w miejskich spółkach i jednostkach budżetowych prowadzonych przez Miasto.
Piotr Serdyński ma 32 lata. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent menadżerskich studiów podyplomowych Executive MBA w Warszawie oraz Szkoły Liderów Politycznych w Warszawie. Swoją pracę zawodową rozpoczynał w kancelarii Radcy Prawnego Katarzyny Kuleszy w Warszawie. Kolejno zarządzał biurami Posła na Sejm RP Roberta Tyszkiewicza, a następnie posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Frankowskiego. W latach 2022-2024 pracował jako dyrektor Biura Zarządu Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej RP. Od 2022 roku jest członkiem Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży. W latach 2015-2018 był przewodniczącym Rady Osiedla nr 1 w Łomży, a od 2018 roku zasiadał w Radzie Miejskiej Łomży.
Więcej w naszej transmisji z LXXXI sesji Rady Miejskiej Łomży