Reklama

Piraci drogowi w powiecie kolneńskim. Trzech kierowców „z ciężką nogą” straciło prawo jazdy

26/05/2026 08:57

W miniony weekend na drogach powiatu kolneńskiego nie brakowało piratów drogowych. Trzech kierowców, wszyscy spoza województwa podlaskiego, przekroczyło dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h i musieli pożegnać się z prawem jazdy na trzy miesiące.

Pierwszym kierowcą „z ciężką nogą” był 51-letni mieszkaniec Mazowsza. W sobotę (23 maja) mężczyzna jechał BMW jedną z dróg w gminie Kolno z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „50”, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 71 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Tego samego dnia, do kontroli został zatrzymany kierowca Audi. 41-letni mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego jechał z prędkością 131 km/h w gminie Mały Płock. Ta kontrola również zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami.

Reklama

Z kolei w niedzielę (24 maja) na jednej z dróg w gminie Kolno do kontroli zatrzymany został kierowca Porsche. Siedzący za kierownicą pojazdu 70-letni mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 km/h. W tym przypadku policjanci również zatrzymali kierowcy prawo jazdy i wypisali mandat karny w wysokości 2000 złotych i 14 punktów.

Źródło: KPP w Kolnie
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości