Reklama

PKS Łomża nie chce dworca!

17/12/2014 10:20

Na początku grudnia wpłynął do miasta wniosek od łomżyńskiego PKS-u o rozwiązanie umowy na zarządzanie dworcem autobusowym. Właścicielem dworca jest miasto, ale praktycznie od początku jak został on wybudowany, zarządza nim PKS. We wniosku prezes PKS określił kwotę, jaką firma musi dokładać do utrzymania dworca na ponad 30 tys. złotych rocznie.

Z jednej strony PKS dokłada do utrzymania dworca, ale z drugiej nie pali się do udostępniania go firmom konkurencyjnym za odpowiednią opłatą. PKS płaci za dzierżawę dworca miastu około 62 tys. zł rocznie, jak zatem łatwo wyliczyć, około połowę z tej kwoty pozyskuje z opłat od innych PKS-ów, których autobusy zatrzymują się na łomżyńskim dworcu.

- Jestem otwarty na negocjacje w tej sprawie, ale moim zdaniem decyzja władz PKS nie jest dla przedsiębiorstwa korzystna - odpowiedział prezydent Mariusz Chrzanowski na interpelację radnego Macieja Borysewicza w tej sprawie.

Reklama

Jeśli miasto przejmie zarządzanie dworcem, to w jego interesie leżało będzie udostępnienie go jak największej liczbie firm przewozowych, które będą wnosić za tę możliwość opłaty ustalone przez Radę Miejską. Opłaty te nie mogą być jednak ustalane dowolnie. Ustawa reguluje tę kwestię i ogranicza opłatę do maksymalnie 1 zł za jednorazowe zatrzymanie pojazdu. Niewykluczone, że wpływy do kasy miejskiej mogą okazać się wówczas nawet wyższe niż obecnie. Czy łomżyński PKS na tym zaoszczędzi, trudno powiedzieć. Skoro jednak władze firmy zwróciły się z takim wnioskiem do miasta, to prawdopodobnie przeliczyły koszta i uważają, że tak właśnie będzie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości