Reklama

Platforma jedyną opozycją? [VIDEO]

04/12/2014 06:02

- Uprzejmie informuję, że od dnia dzisiejszego radni Platformy Obywatelskiej, są jedyną opozycją w Radzie Miejskiej Łomży!!! Chociaż jest nas mało to będziemy interpelować, pytać, rozliczać z obietnic wyborczych, zgłaszać wnioski i postulaty, a przede wszystkim informować mieszkańców Łomży o nieprawidłowościach - napisał na facebook-u Maciej Borysewicz (zgodził się na ten cytat).

Zdaniem Borysewicza, w radzie powstała koalicja Prawa i Sprawiedliwości, "Razem dla Łomży" i "Łomża Nasze Miasto". Stwierdził to po tym, jak wszystkie stanowiska przewodniczących i wiceprzewodniczących zarówno całej Rady Miejskiej, jak i poszczególnych komisji objęli radni tych trzech ugrupowań. W tej sytuacji radni PO postanowili pozostać w opozycji do pozostałej większości radnych.

Szefami poszczególnych komisji Rady Miejskiej wybrani zostali:

Komisja Finansów i Skarbu Miasta - Tadeusz Zaremba ("Razem dla Łomży") Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego - Andrzej Modzelewski ("Łomża Nasze Miasto") Komisja Gospodarki Komunalnej – Witold Chludziński ("Razem dla Łomży") Komisja Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Kulturowego – Hanka Gałązka ("Łomża Nasze Miasto") Komisja Rodziny, Pomocy Społecznej i Zdrowia – Wanda Mężyńska (PiS) Komisja Bezpieczeństwa i Porządku – Zbigniew Prosiński ("Razem dla Łomży") Komisja Sportu, Turystyki i Rekreacji – Andrzej Wojtkowski ("Łomża Nasze Miasto")

Znamienne jest, zwłaszcza w kontekście tego, co powiedział prezydent elekt Mariusz Chrzanowski, że sześcioro radnych Prawa i Sprawiedliwości zgłosiło utworzenie klubu radnych PiS, w którego składzie nie znalazła się czwórka radnych, którzy do Rady Miejskiej dostali się z list Prawa i Sprawiedliwości, a którzy wspólnie z radnymi "Łomża Nasze Miasto" i "Razem dla Łomży" poparli kandydaturę Bernadety Krynickiej na przewodniczącą Rady oraz Alicji Konopki i Bogumiły Olbryś na wiceprzewodniczące. Ta sama grupa radnych przegłosowała też wybór swoich kandydatów na przewodniczących wszystkich komisji w Radzie. Przypomnijmy, że nieco wcześniej, pytany przez nas Mariusz Chrzanowski stwierdził, że powstanie jeden klub PiS złożony z 11 radnych i nie wyobraża on sobie by mogło być inaczej. Najwyraźniej, jak się okazuje, może i jest inaczej niż wyobraził to sobie nowy prezydent.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości