Kilkudziesięciometrową wieżę antenową spółka P4- właściciel sieci Play- chce postawić w pobliżu ul. Owocowej w Łomży. Stacja bazowa będzie sąsiadowała z osiedlem domów jednorodzinnych przy ul. Talesa z Miletu i Hipokratesa.
W ratuszu wszczęta została właśnie procedura dotycząca wydania decyzji i niezbędnych pozwoleń na budowę stacji bazowej.
Ponad 50-metrowa wieża ma stanąć na jednej z działek przy ul. Owocowej. W pobliżu- przy ul. Talesa z Miletu i Hipokratesa stoi kilkadziesiąt domów jednorodzinnych. Budowla będzie wykonana ze stali i posadowiona na betonowych fundamentach- to standardowy sposób przygotowania tego typu stacji.
Uwagi odnośnie lokalizacji wieży można wnosić do Urzędu Miasta przez tydzień, do 23. maja.
W praktyce, nawet jeśli do ratusza wpłynęłyby skargi od mieszkańców, wielkiego wpływu na plany spółki P4 łomżyniacy mieć nie będą. Stacja bazowa zalicza się bowiem do inwestycji celu publicznego. Przykład wielu miast pokazał, że jeśli mieszkańcy nie zgadzają się na budowę masztu, to na nich ciąży obowiązek udowodnienia, jak budowa stacji wpłynie np. na wartość sąsiednich działek, czy będzie miała oddziaływanie na zdrowie ludzi lub środowisko przyrodnicze.