Już od najbliższego weekendu można będzie "empekiem" dojechać na plażę miejską w Łomży. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji zachęcają do korzystania z linii plażowej i wymieniają bardzo konkretne argumenty za takim wyborem.
Przede wszystkim nie trzeba się martwić gdzie zaparkować samochód, a jeśli już szczęśliwie znaleźliśmy skrawek miejsca na zapchanym parkingu, to kto ma potem pilnować kluczyków i dokumentów, kiedy oddamy się wodnym zabawom? Albo jak wrócić skoro skusił nas łomżing?
- Nasz autobus to najlepsze rozwiązanie - twierdzi MPK.
Podobnie jak w ubiegłym roku autobus będzie się zatrzymywał tuż przy moście. Po wyjściu z autobusu wystarczy przejść pod mostem i już jesteśmy na plaży.
- Jeśli więc chcesz szybko, bez kłopotów i bezpiecznie (nie trzeba przechodzić przez ruchliwą ulicę) dostać się na plażę miejską skorzystaj z naszego autobusu - zachęcają pracownicy miejskiej komunikacji.
Autobusy będą kursować we wszystkie wakacyjne weekendy, ale jeśli wystąpią upały również w dni robocze. Pierwsze "eMPeKi" pojadą na plażę w najbliższą sobotę, 25 czerwca. Według rozkładu linia plażowa kursuje od 1 lipca, jednak w tym roku, ze względu na zapowiadane upały, uruchomiona zostanie już w ostatni weekend czerwca.
Rozkład jazdy w weekendy
Rozkład jazdy w dni robocze