Grupa Męskiego Różańca zaprasza wszystkich chętnych mężczyzn do wzięcia udziału w jednodniowej pielgrzymce do Kodnia oraz Pratulina, która odbędzie się 21 września bieżącego roku. Zapisy właśnie ruszają!
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży wraz z parafialnym Męskim Kołem różańcowym wyszło z inicjatywą zorganizowania jednodniowej męskiej pielgrzymki do Kodnia oraz Pratulina. Co prawda nie będzie do 13-dniowa wędrówka, jak w przypadku Pieszej Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, jednak jej celem również jest zbliżenie się do Boga i umocnienie swojej wiary.
Podczas tej jednodniowej wyprawy panowie wybiorą się do Kodnia, do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia, gdzie będą mieli okazję poznać historię odwiedzanego miejsca oraz zwiedzą je z przewodnikiem. Pielgrzymi wezmą również udział we Mszy Świętej i zjedzą obiad. Następnie udadzą się do Pratulina, gdzie znajduje się Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Tam o godzinie 15:00 panowie odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a później obejrzą specjalnie przygotowany film przedstawiający losy męczenników. W późniejszym czasie również zostanie zorganizowany czas na zwiedzanie.
Jeśli masz ochotę przyłączyć się do tej męskiej pielgrzymki, która nie tylko umocni twoją wiarę, ale z pewnością przyczyni się do ewangelizacji i rozwijania więzi między męskimi katolickimi społecznościami zapisz się jak najszybciej. Zapisy prowadzone są przez organistę oraz ks. Wojciecha, tel. 694 700 603.
21 września 2024 roku pielgrzymka męskiego różańca-harmonogram wydarzeń-koszt 100 zł.
