W najbliższą niedzielę, 4 maja o godzinie 19.00, w Katedrze św. Michała Archanioła w Łomży zostanie odprawiona msza święta w języku hiszpańskim. To pierwsza taka inicjatywa skierowana do hiszpańskojęzycznej społeczności mieszkającej w Łomży i okolicach.
Liturgię poprowadzi ks. dr Tomasz Grala – wikariusz parafii katedralnej, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym oraz nauczyciel języka hiszpańskiego w Akademii Łomżyńskiej.
– Poznałem kilku Kolumbijczyków, którzy w imieniu swoim i rodaków poprosili mnie o odprawienie mszy po hiszpańsku. Mówią, że jest ich około 70. Ja się będę cieszył, jak przyjdzie choć 15–20 osób – mówi ks. Grala.
Msza ma być odpowiedzią na potrzeby duchowe rosnącej grupy obcokrajowców, którzy znaleźli swój dom w Łomży. Jeśli będzie zainteresowanie, możliwe są kolejne nabożeństwa w tym języku.
