Reklama

Po raz pierwszy po hiszpańsku. Msza święta dla Kolumbijczyków w Łomży

02/05/2025 10:56

W najbliższą niedzielę, 4 maja o godzinie 19.00, w Katedrze św. Michała Archanioła w Łomży zostanie odprawiona msza święta w języku hiszpańskim. To pierwsza taka inicjatywa skierowana do hiszpańskojęzycznej społeczności mieszkającej w Łomży i okolicach.

Liturgię poprowadzi ks. dr Tomasz Grala – wikariusz parafii katedralnej, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym oraz nauczyciel języka hiszpańskiego w Akademii Łomżyńskiej.

– Poznałem kilku Kolumbijczyków, którzy w imieniu swoim i rodaków poprosili mnie o odprawienie mszy po hiszpańsku. Mówią, że jest ich około 70. Ja się będę cieszył, jak przyjdzie choć 15–20 osób – mówi ks. Grala.

Msza ma być odpowiedzią na potrzeby duchowe rosnącej grupy obcokrajowców, którzy znaleźli swój dom w Łomży. Jeśli będzie zainteresowanie, możliwe są kolejne nabożeństwa w tym języku.

Reklama

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/05/2025 11:01
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości