Nie chcemy być posądzeni o promowanie spożywania alkoholu w czasie świąt czy poza nim, ale jesteśmy świadomi tego, że jest to okres, kiedy o wiele więcej osób niż na codzień spędza czas przy stole, a na drugi dzień trzeba często wsiąść za kierownicę. Aby być pewnym, że można to zrobić, warto skorzystać z nowego alkomatu zainstalowanego w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży.
Alkomat, zakupiony ze środków Urzędu Miejskiego, przekazany został Policji kilka dni temu, o czym już informowaliśmy. Od piątku jest on już dostępny dla mieszkańców, którzy mogą samodzielnie i bardzo łatwo go obsłużyć, by dowiedzieć się o swoim stanie trzeźwości.
O zakup takiego urządzenia interpelował na ostatniej sesji radny Wiesław Grzymała. Jak się okazało, wcześnie odpowiedni wniosek złożył komendant łomżyńskiej Policji, który został zaakceptowany przez prezydenta.
Z naszego materiału video dowiecie się, jak należy prawidłowo obsłużyć alkomat, by otrzymać wynik badania swojego organizmu. Zapraszamy do oglądania.