Po trzech latach przerwy łomżyniacy pod przewodnictwem Krzysztofa Staniórskiego znów chcą budzić miejską Starówkę. Happening, który w 2011 roku przyciągnął sporą rzeszę mieszkańców, zaplanowany został na 2. maja.
Akcja ma mieć wydźwięk pozytywny- kojarzący się ze wspólnym spędzaniem czasu z całą rodziną.
- W tegorocznej edycji planujemy kojarzące się pozytywnie Polakom otwarcie sezonu grillowego i wspólne grillowanie na Starówce- opisuje Krzysztof Staniórski.
Na płycie Starego Rynku będzie też można wziąć udział w warsztatach zumby, obejrzeć pokaz Łomżyńskiego Klubu Karate i CT Group, wziąć udział w zabawach survivalowych przygotowanych przez klub ASG.
Na scenie wystąpią wokaliści z zespołów działających w Miejskim Domu Kultury, akordeoniści, Podlaska Grupa Elektroniczna i Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Podobnie jak w 2011 roku, organizatora będą wspomagać miejskie szkoły, które przygotują przekąski dla łomżyniaków.
Zaplanowany na 2. maja happening Obudźmy łomżyńską Starówkę połączony z obchodami Międzynarodowego Dnia Rodziny potrwa od godz. 12.00 do 18.00.
Akcję sprzed trzech lat można przypomnieć sobie tutaj: http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/727-%C5%82om%C5%BCyniacy.html.