Reklama

Po weekendzie uczniowie wracają do szkół

08/01/2022 09:00

Piątek (7.01) był ostatnim dniem nauki zdalnej w polskich szkołach. W poniedziałek (10.01) uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.

Ograniczenie zajęć stacjonarnych w szkołach zaczęło obowiązywać 20 grudnia 2021 r. Powodem wprowadzenia zmian była sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje, że już 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

"Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin"

Reklama

Uczniowie nie wracają do szkół na długo. Jeszcze w styczniu rozpoczną się wyczekiwane ferie. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. 

Kalendarz ferii zimowych: 

  • 17-30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia – 6 lutego 2022 r.  - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia – 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14-27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości