Piątek (7.01) był ostatnim dniem nauki zdalnej w polskich szkołach. W poniedziałek (10.01) uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.
Ograniczenie zajęć stacjonarnych w szkołach zaczęło obowiązywać 20 grudnia 2021 r. Powodem wprowadzenia zmian była sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje, że już 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
"Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin"
Reklama
Uczniowie nie wracają do szkół na długo. Jeszcze w styczniu rozpoczną się wyczekiwane ferie. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.
Kalendarz ferii zimowych: