Do przebiegnięcia jest sześć kilometrów, ale czas przewidziany na ukończenie biegu pozwoli przemierzyć go nawet spacerem. Dlatego bieg uliczny z braćmi kapucynami to nie tyle prawdziwa rywalizacja sportowa (choć i jej ducha nie zabraknie), co dobra zabawa i niecodzienne wydarzenie. Termin zapisów mija w piątek.
Bieg uliczny, zaplanowany na sobotę 7. czerwca, ma być połączeniem dwóch ważnych dla Łomży jubileuszy: 250-lecia obecności kapucynów i 10-lecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Bieg to okazja, by świętować i bawić się wspólnie.
Biegacze w swoją trasę wyruszą o godz. 11.00 spod kościoła braci kapucynów. Najpierw odbędzie się krótki start honorowy, pół godziny później- oficjalne rozpoczęcie biegu. Do pokonania będzie sześć kilometrów- ze Starego Rynku, ulicami Łomży, pod siedzibę PWSIiP przy ul. Akademickiej. Zawodnicy na przebiegnięcie dystansu będą mieć aż godzinę- choć oczywiście to pierwsze miejsca będą nagradzane.
Kolejność na mecie będzie liczona oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Najlepsi zawodnicy otrzymają zwycięskie puchary, pozostali- pamiątkowe dyplomy i koszulki.
Zapisy na bieg "Jubilaci za pan brat" trwają do piątku, 6, czerwca. Zgłoszenie trzeba wysłać internetowo, na adres: instytutwf@pwsip.edu.pl.